Mistrzostwa Świata Nordic Walking 2022 - Jakuszycka Polana -  Strona wydarzenia

SZKOLENIE SĘDZIOWSKIE PZNW

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi zawodami oraz chęcią bycia częścią tych wydarzeń uruchamiany szkolenia sędziowskie. Pierwsze szkolenie   odbędzie się już 26 lutego w Tarnowskich Górach. Ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Oto terminy i miejscowości, w których odbędą się szkolenia:

 • 26 lutego - Tarnowskie Góry
 • 19 marca - Mielno
 • 7 maja - Kolbuszowa

Rejestracja chętnych do udziału w szkoleniach:  Rejestracja uczestników

Podstawowe dokumenty i informacje dla ubiegających się o uprawnienia sędziego PZNW:

 

ZASADY KWALIFIKACJI DO REPREZENTACJI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA 2022

Naszym celem jest wyłonienie Kadry na podstawie przejrzystych zasad rywalizacji sportowej uwzględniającej formę w trakcie sezonu 2022.

Dlatego też Kadra Narodowa będzie tworzona etapowo, po zakończeniu kolejnych zawodów sezonu. W ten sposób, począwszy od zawodów 9 kwietnia, które odbędą się w Białym Borze, aż do 17 lipca kwalifikacje będą otrzymywać kolejni zawodnicy.

Więcej informacji ……

REPREZENTACJA NA INWA MISTRZOSTWA ŚWIATA NORDIC WALKING 2022

Już niebawem dowiecie się jakie będą zasady kwalifikacji do Kadry. 3-4 września 2022 r., Polana Jakuszycka DCS, Szklarska Poręba.

Rejestracja do zawodów

Przypominamy ważne kwestie organizacyjne dotyczące całych Mistrzostw Świata. 

OPEN. Mistrzostwa mają formułę otwartą! Może w nich wystąpić każdy zawodnik, niezależnie od przynależności klubowej, organizacji czy kraju który reprezentuje (w tym oczywiście również zawodnicy, którzy nie będą częścią Reprezentacji Polski). Zapraszamy również zawodników niezrzeszonych w żadnej organizacji, którzy chcą wystartować w tej wyjątkowej imprezie sezonu 2022.

W Mistrzostwach Świata każdy zawodnik reprezentuje siebie i swój kraj z którego pochodzi.

Jednocześnie Polskie Zrzeszenie Nordic Walking, które jest organizatorem imprezy wyłoni z polskich zawodników (na drodze sportowej rywalizacji) skład REPREZENTACJI POLSKI oraz zapewni wszystkim zawodnikom, którzy uzyskają kwalifikację do Kadry następujące wsparcie sprzętowo-logistyczne m.in.:

 • wszyscy zawodnicy otrzymają kompletny (jednolity) strój w barwach narodowych,
 • zwolnienie z opłaty startowej (lub zwrot opłaty w wypadku wcześniejszego uregulowania opłaty przez zawodnika), zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowo (w ramach sztafety reprezentacyjnej),
 • wszyscy członkowie reprezentacji będą mieli zapewniony bezpłatny nocleg od piątku (2 września 2022 r.) do poniedziałku (5 września 2022 r.),
 • po zakończeniu Mistrzostw (4 września 2022 r.) odbędzie się uroczysta kolacja sztabu i reprezentantów wraz ze wspólnym podsumowaniem Mistrzostw Świata.

OTWIERAMY ZAPISY NA INWA MISTRZOSTWA ŚWIATA NORDIC WALKING 2022

Mistrzostwa Świata INWA Nordic Walking odbędą się 3-4 września 2022 r. w mieście Szklarska Poręba na „Polanie Jakuszyckiej” w Polsce na następujących dystansach: 5 km, 10 km, 21,1km, sztafeta 4x5 km.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem do rejestracji na poniższej stronie internetowej: http://nwwc2022.eu/inwa_nw/?lang=en

Informujemy również, że program zawodów oraz regulamin rywalizacji znajdziecie na stronie rejestracji.

Więcej informacji o obiektach „Polana Jakuszycka” i Dolnośląskiego Centrum Sportu znajdziecie na stronie: https://polanajakuszycka.pl/. Dodatkowo informujemy, że Dolnośląskie Centrum Sportu zostanie oddane do użytku w roku 2022.

Mistrzostwa Świata w Nordic Walking będą jedną z pierwszych imprez sportowych na tym nowym obiekcie sportowym w tym roku.

W przypadku zawodników spoza Polski prosimy o kontakt na e-mail: jerzy.krauze@pznw.org.pl

W przypadku dodatkowych pytań do polskich zawodników prosimy o kontakt na adres e-mail: arkadiusz.kozak@pznw.org.pl

PREZENTUJEMY KALENDARZ 2022 PZNW

Rozpoczynamy prezentację kalendarza 2022. W tym roku tradycyjnie rozpoczynamy od królewskiego dystansu, czyli maratonu w Białym Borze już 9 kwietnia 2022 roku. Inauguracja Polish Nordic Walking Cup nastąpi w Koszalinie 30 kwietnia, a dzień później spotykamy się Mielnie.

W sezonie 2022 w ramach Ogólnopolskiego Pucharu Nordic Walking planujemy od 7 do 8 imprez. Systematycznie prezentujemy miejscowości, które już zdeklarowały udział, zaś w niektórych trwają ostatnie ustalenia.

Mistrzostwa Świata Nordic Walking 2022

2 - 4 września - Jakuszycka Polana - strona wydarzenia

Otwarte Mistrzostwa Polski 

 • 9 kwietnia - Biały Bór - maraton 42,195 km
 • 2 lipca - Polanica Zdrój -  Górskie Mistrzostwa Polski 5 i 10 km
 • 1 października - Potęgowo - 5 i 10 km

Ogólnopolski Puchar Nordic Walking

 • 30 kwietnia - Koszalin
 • 1 maja - Mielno
 • 4 czerwca / 28 maja - Wasilków
 • 2 lipca - Polanica Zdrój
 • 16 lipca - Murowana Goślina
 • 17 lipca - Wągrowiec
 • 17 września - Szaflary
 • 1 października - Potęgowo - Finał

Informacje o zawodach

JESTEŚMY CZŁONKIEM INWA !!!

Z dniem 11 sierpnia 2021 r. Polskie Zrzeszenie Nordic Walking (PZNW) zostaje członkiem największej na świecie międzynarodowej organizacji nodic walking - International Nordic Walking Federation (INWA)

INWA, założona w 2000 roku w Finlandii, to najdłużej działająca organizacja popularyzująca i tworząca standardy nordic walking na świecie.

Aktualnie zrzesza 21 krajowych organizacji działających na całym świecie m.in. w: Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Łotwie, Chorwacji, Estonii, Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Indiach, Chinach, Korei, Rosji, Grecji, Hong Kongu.

Do tego międzynarodowego grona skupionego wokół INWA oficjalnie dołącza Polska.

Arkadiusz Kozak – Prezes PZNW: „jesteśmy niezmiernie dumni z tego, iż Polskie Zrzeszenie Nordic Walking zostaje członkiem globalnej, najdłużej działającej i największej organizacji na świecie. Polska społeczność nordic walking jest jedną z najbardziej dynamicznych, zarówno jeśli chodzi o uczestnictwo w rywalizacji sportowej, jak i aktywności rekreacyjnej. Współpraca z INWA otwiera nowe możliwości rozwoju, wymiany doświadczeń oraz podnoszenia standardów w wielu obszarach naszej aktywności.”

Aki Karihtala – Prezes INWA: „Cieszy nas, że Polska dołącza do naszej międzynarodowej rodziny nordic walking. Umożliwi nam to realizację wielu wspólnych projektów na terenie Polski, z korzyścią zarówno dla polskiej jak i międzynarodowej rodziny nordic walking.”

„Już wkrótce przedstawimy bardzo ambitne przedsięwzięcia, które planujemy zrealizować wspólnie z INWA” – dodaje Arkadiusz Kozak.

Więcej informacji o działalności PZNW i INWA:

International Nordic Walking Federation (INWA): 

www.inwa-nordicwalking.com

Polskie Zrzeszenie Nordic Walking (PZNW): 

www.pznw.org.pl

OBJELIŚMY PATRONATEM ZAWODY NORDIC WALKING

Informujemy, iż Polskie Zrzeszenie Nordic Walking objęło patronat nad wszystkimi imprezami organizowanymi przez Fundację Herkules All Sports - organizatora m.in. Ogólnopolski Puchar Nordic Walking w sezonie 2021.

Zgodnie ze swoimi celami i zadaniami statutowymi wsparcie PZNW będzie polegało na takich działaniach jak:

 • dążenie do umasowienia uprawiania nordic walking,
 • popularyzacja nordic walking we wszystkich dostępnych formach i środkach masowego przekazu;
 • opracowywanie planów szkoleniowych, regulaminów i systemów zawodów;
 • szkolenia i podnoszenia kwalifikacji instruktorów, trenerów, sędziów i działaczy nordic walking we współdziałaniu z odpowiednimi instytucjami
  i organizacjami;
 • nawiązanie kontaktów sportowych z zagranicznymi organizacjami sportowymi;
 • organizowanie współzawodnictwa sportowego wraz z pełną rejestracją wyników, statystyk i wymaganej dokumentacji;
 • realizacje spraw związanych z opracowywaniem zasad oraz nadawaniem zawodnikom licencji uprawniających do udziału
  we współzawodnictwie sportowym;
 • zapewnienie warunków organizacyjnych i pomocy materialnej dla działalności sportowej członków zrzeszenia;
 • inicjowanie i rozwijanie współpracy z producentami sprzętu i urządzeń do nordic walking;
 • wnioskowanie i nadzorowanie projektowania i budowania tras do nordic walking;
 • reprezentowanie nordic walking w organizacjach krajowych i międzynarodowych.

 

ZEBRANIE ZAŁOŻYCIELSKIE W GDAŃSKU !!!

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu 15 maja 2021 roku grupa miłośników dyscypliny nordic walking założyła ogólnopolską organizację pod nazwą Polskie Zrzeszenie Nordic Walking. Miejscem spotkania był budynek Urzędu Marszałkowskiego
w Gdańsku.

Jeżeli masz jakieś pytania lub problemy to zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Umożliwi on szybki kontakt z organizatorem i administratorem systemu.

Kliknij tutaj aby zgłosić problem